Hlavní stránka Sport Turistika Výlet do Pasek a Vysokého nad Jizerou
Výlet do Pasek a Vysokého nad Jizerou

Délka 16 km. Turistický a cykloturistický výlet. Na trase koupaliště, restaurace.Délka trasy je 17 km. Turistický a cykloturistický výlet. Na trase najdete najdete historická místa, místa s vyhlídkou a dalekým rozhledem. Svoje aktivity si můžete zpestřit návštěvou muzea, koupaliště, nebo restaurace.
Trasa vede přes:  Jablonec nad Jizerou - Přední Blansko - Zadní Blansko - Paseky nad Jizerou - Buďárka - Památník zapadlých vlastenců - Bosna - Tomášovy vrchy - Sklenařice - Šachty - Vysoké nad Jizerou - Kramářova vila - Vlastivědné muzeum -Tříč - vrch Kamenec - Jablonec nad Jizerou.


Jizera v zimě z mostu na Zadní Blansko.Vydáme se z náměstí přes železniční přejezd po zelené značce okolo kulturního domu a na konci města odbočíme doleva přes řeku Jizeru a pokračujeme krásným údolím do Zadního Blanska. Po 2 km mineme vpravo lávku odbočující přes řeku k Rokytnici nad Jizerou a pokračujeme dál v přímém směru proti proudu řeky. V tomto místě je však důrazně doporučeno při cyklistickém výletu kolo vést pěšky! Nepřehlédneme „Obří hrnce“ kruhové kamenné útvary v řečišti Jizery. Po 1 km dojdeme do Pasek nad Jizerou.  Přejdeme silnici a po 0,5 km chůze do svahu západním směrem cestou „Buďárkou" překřížíme modrou turistickou trasu. Za malou chvíli se nám objeví rázovitý kostelík svatého Václava a Památník zapadlých vlastenců. Paseky nad Jizerou v zimě V Pasekách jsou ještě k vidění zachovalé roubené chalupy, například dům čp.94 „V chalupě“ má ojedinělou ukázku tzv. „dvojité kočičí procházky“ ve štítě. Nedaleko je stará škola a Makovský mlýn. U restaurace „U Houslařů“ zahneme doprava a stále po zelené značce stoupáme 2 km po okraji lesa na Bosnu. Zde zahneme doleva a po vrstevnici pokračujeme na křižovatku se žlutou turistickou značkou. Odbočíme vlevo a po 1,5 km se okolo restaurace „Na Perličku“ vydáme po žluté značce jižním směrem. Zhruba po 1 km chůze ze svahu narazíme na místní komunikaci a po 300 metrech za křižovatkou pokračujeme po žluté do mírného svahu směrem na Tomášovy vrchy. Zde po modré značce odbočíme doprava, přejdeme nízký hřeben a sejdeme do Sklenařic (1 km). Okolo restaurace „Mexiko“ pokračujeme po modré značce přes Šachty do Vysokého nad Jizerou.  Cestou ještě mineme sochu sv. Josefa z roku 1769. Ze sedla mezi Tomášovými a Petruškovými vrchy se nám otvírá krásný pohled na hřebeny Krkonoš v severovýchodním směru. Muzeum ve Vysokém nad Jizerou Po 3 km dojdeme okolo Kramářovy vily (dnes hotel Větrov) do Vysokého nad Jizerou. Zde si nenechme ujít Vlastivědné muzeum s pohyblivým (mechanickým) betlémem Jana Metelky. Na náměstí odbočíme doleva na místní silnici a po 100 metrech odbočíme doprava na červenou turistickou trasu do údolí. V obci Tříč si povšimneme velikého množství chalup se zachovalou lidovou architekturou. Přejdeme místní komunikaci a po 2 km vystoupáme na vrch Kamenec - 688 metrů nad mořem. Zde se nám za příznivého počasí otevře krásný pohled na hřeben Západních Krkonoš s Lysou horou a Kotlem a malebné údolí řeky Jizery s Jabloncem nad Jizerou. Podél Iyžařského vleku sejdeme zpět do Jablonce nad Jizerou (1,5 km).

 

Infobox sport

Podrobné informace o sportovním vyžití v okolních městech a obcích najdete na serverech Paseky nad Jizerou, Rokytnice nad Jizerou a Vysoké nad Jizerou. Jaké bude počasí pro vaše aktivity najdete přímo na těchto stránkách stejně jako on-line stav vody na Jizeře nejen pro vodáky, nebo testy kvality vody v koupališti.

Více ze sportu

Vysocká časovka 2019
Neděle 18.08.2019 - 08:45 hodin

Cimbál - Vysoké nad Jizerou
startovné 100,- Kč
Vysocká časovka
Cyklistický závod na trase Semily - Vysoké nad Jizerou pro všechny věkové kategorie. Více na www.cyklovysoke.cz.

Okolo Petruškových...
Sobota 07.09.2019 - 08:00 hodin

Šachty, Vysoké nad Jizerou

Okolo Petruškových vrchů
Okolo Petruškových vrchů. Přespolní běh, první ze série podzimních přespolních běhů. Běžecký areál lyžařského střediska ŠACHTY Vysoké nad Jizerou.

Krkonošská šlápota
Sobota 07.09.2019 - 13:30 hodin

Rokytnice nad Jizerou, DDM

Krkonošská šlápota
DDM Rokytnice vás zve na tradiční turistickou hlídkovou soutěž. Trasa je vhodná i pro malé děti a kočárky. www.ddmrokytnice.cz

HETOS 2019
Sobota 14.09.2019 - 08:00 hodin

Rokytnice nad Jizerou
startovné 50,- Kč
Hetos - turistická soutěžTuristická soutěž pro družstva bez rozdílu věku. Více informací www.kct-rokytnice.com

O stránkách

Informační server www.jablonec-krkonose.cz zahájil svůj provoz v srpnu roku 2001. Jeho cílem bylo a je vytvoření informačního portálu s propojením na vše co souvisí s městem

Celý článek...

Prezentace

Ceník prezentace:

  • prezentace ubytování 660,- Kč / rok
  • prezentace ostatní 420,- Kč - jednorázově
  • základní záznam zdarma
Celý článek...

Napsali o nás

Internet řekne o družici nad městem.

Jaké satelity a družice budou létat nad Jabloncem nad Jizerou příštích čtrnáct dní? Jaká je voda v

Celý článek...