Hlavní stránka Sport Turistika Výlet k vyhlídce na Stráži a přes zimní stranu zpět
Výlet k vyhlídce na Stráži a přes zimní stranu zpět

Délka 11 km. Turistický a cykloturistický výlet. Na trase koupaliště, restaurace.Délka trasy je 11 km. Turistický a cykloturistický výlet. Na trase najdete najdete historická místa, místa s vyhlídkou a dalekým rozhledem. Svoje aktivity si můžete zpestřit návštěvou koupaliště, nebo restaurace.
Trasa vede přes: Jablonec nad Jizerou - Končiny - vrch Stráž - Zimní strana - Jablonec nad Jizerou.Z náměstí se vydáme přes železniční přejezd a po červené značce odbočíme doprava. Mineme budovu mateřské školy a dále po červené značce přibližně 2 km stoupáním dojdeme do osady Končiny. Zde mineme několik dřevěných horských chalup, mezi nimiž se vyjímá chalupa se zvoničkou. Místní komunikaci pokračujeme již po rovině a stále sledujeme červenou značku. Mineme křížek mezi dvěma lipami a po 1 km se nám objeví po levé straně horský hotel „Stráž“, postavený Vinohradským Sokolem roku 1933. Po 150 metrech chůze smrkovým lesem odbočíme vlevo do svahu po červené k vyhlídce na Stráži. Stráž je skalní výchoz v nadmořské výšce 778 metrů nad mořem a za příznivého počasí poskytuje nezapomenutelné výhledy na Jizerské hory, Paseky, Rokytnici nad Jizerou, Lysou horu (1344 m n.m.), Kotel (1455 m n.m.) a Zlaté návrší (1411 metrů nad mořem). Cesta na vyhlídku a zpět je dlouhá necelé 2 km, po návratu z vyhlídky pokračujeme z mírného svahu po červené značce severovýchodním směrem. Po 600 metrech odbočíme vlevo na žlutou turistickou značku směrem do údolí. Dojdeme až ke křižovatce s modrou turistickou trasou a pokračujeme vlevo po Zimní straně. Před námi se otvírá údolí Rokytnice nad Jizerou a nepřehlédneme ani vzdálenější obec Paseky nad Jizerou. Po necelých 4 km mírného klesání přijdeme na silnici I.tř.č.14. Odbočíme vlevo a po proudu řeky Jizery nad náspem železniční trati. Odtud dojdeme po 1 km zpět do Jablonce nad Jizerou.

 

Infobox sport

Podrobné informace o sportovním vyžití v okolních městech a obcích najdete na serverech Paseky nad Jizerou, Rokytnice nad Jizerou a Vysoké nad Jizerou. Jaké bude počasí pro vaše aktivity najdete přímo na těchto stránkách stejně jako on-line stav vody na Jizeře nejen pro vodáky, nebo testy kvality vody v koupališti.

Více ze sportu

Vysocká časovka 2019
Neděle 18.08.2019 - 08:45 hodin

Cimbál - Vysoké nad Jizerou
startovné 100,- Kč
Vysocká časovka
Cyklistický závod na trase Semily - Vysoké nad Jizerou pro všechny věkové kategorie. Více na www.cyklovysoke.cz.

Okolo Petruškových...
Sobota 07.09.2019 - 08:00 hodin

Šachty, Vysoké nad Jizerou

Okolo Petruškových vrchů
Okolo Petruškových vrchů. Přespolní běh, první ze série podzimních přespolních běhů. Běžecký areál lyžařského střediska ŠACHTY Vysoké nad Jizerou.

Krkonošská šlápota
Sobota 07.09.2019 - 13:30 hodin

Rokytnice nad Jizerou, DDM

Krkonošská šlápota
DDM Rokytnice vás zve na tradiční turistickou hlídkovou soutěž. Trasa je vhodná i pro malé děti a kočárky. www.ddmrokytnice.cz

HETOS 2019
Sobota 14.09.2019 - 08:00 hodin

Rokytnice nad Jizerou
startovné 50,- Kč
Hetos - turistická soutěžTuristická soutěž pro družstva bez rozdílu věku. Více informací www.kct-rokytnice.com

O stránkách

Informační server www.jablonec-krkonose.cz zahájil svůj provoz v srpnu roku 2001. Jeho cílem bylo a je vytvoření informačního portálu s propojením na vše co souvisí s městem

Celý článek...

Prezentace

Ceník prezentace:

  • prezentace ubytování 660,- Kč / rok
  • prezentace ostatní 420,- Kč - jednorázově
  • základní záznam zdarma
Celý článek...

Napsali o nás

Internet řekne o družici nad městem.

Jaké satelity a družice budou létat nad Jabloncem nad Jizerou příštích čtrnáct dní? Jaká je voda v

Celý článek...